Українці в Антарктиді робитимуть сувеніри з пластикових відходів: фото

Українці в Антарктиді робитимуть сувеніри з пластикових відходів: фото

09.09.2021, 09:30

На українській антарктичній станції "Академік Вернадський" робитимуть сувеніри з пластикових відходів. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

В Антарктиді діють суворі правила поводження з відходами: людина не має залишати після себе жодного сміття.

На "Вернадському" побутові відходи розподіляють на декілька фракцій і вивозять у Чилі, де їх утилізують.

Тепер на станції встановили обладнання, яке дозволить робити з відсортованого пластика сувеніри для туристів. 

 
 

Українська станція – одне з найбільш відвідуваних місць в Антарктиді. Вона розташована в морській Антарктиці, на острові Галіндез, де можна спостерігати за китами, тюленями, тисячами пінгвінів. До пандемії COVID-19 за коротке антарктичне літо станцію відвідувало близько 4000 туристів.

На "Вернадському" створили закритий цикл переробки пластику, маркованого 02 або HDPE: це переважно кришечки від пляшок і флакони від побутової хімії. Система включає подрібнювач пластика, екструдер (там, де плавиться пластик) і кілька форм для виготовлення сувенірів.

Директор НАНЦ Євген Дикий вважає, що за допомогою сувенірів з переробленого пластику українські полярники зможуть краще пояснити туристам небезпеку забруднення світового океану.

"Мікроскопічні фрагменти пластикового паковання з Європи, Азії та Америки течією розносяться по всій планеті, і навіть до найчистішої її частини – Антарктики – вони забивають шлунки планктонних тварин, порушуючи харчові ланцюжки і призводять до голодної смерті риб, китів і пінгвінів", – зазначив Дикий.

Джерело: https://news.liga.net/ua/society/news/ukraintsy-v-antarktide-budut-delat-suveniry-iz-plastikovyh-othodov-foto

1