Один з лідерів румунської громади Північної Буковини попався на контрабанді цигарок

Один з лідерів румунської громади Північної Буковини попався на контрабанді цигарок

09.06.2013, 16:15

4 червня колишньому кандидату в народні депутати України від партії Наталії КОРОЛЕВСЬКОЇ "Україна-Вперед", головному редактору румуномовних новин ТРК "Чернівці", одному із лідерів румунської громади Північної Буковини, Юрію ЛЕВЧИКУ, заборонили в’їзд в Румунію терміном на 5 років. Причиною стало спроба перевести через румунський кордон контрабандним шляхом 160 пачок цигарок українського виробництва.

Інцидент стався 2 червня на пункті перетину українсько-румунського кордону Сірет.

Як стало відомо, Юрій ЛЕВЧИК супроводжував на власній машині українську делегацію, яка прямувала на Європейський Фестиваль Мистецтв. Делегація складалася з більш ніж 60 осіб — представників Чернівецької Обласної Адміністрації, культурних ансамблів "Перла", "Маршинці", "Оберіг" тощо, яка їхала в окремому автобусі.

При проведенні контролю румунською прикордонною службою, спеціально навчені собаки знайшли у персональному автомобілі Юрія ЛЕВЧИКА 160 пачок цигарок, схованих у багажному відділені.

Зважаючи на те, що румунським законодавством подібні дії підпадають під категорію "контрабанда", Юрія ЛЕВЧИКА оштрафували на 5.000 нових румунських лей (більше 1000 євро).

— Цигарки не були моїми. Я лише був керівником делегації. Я сам їхав на власному авто, а відтак мав багато вільного місяця і завантажив в ньому багаж людей, які їхали автобусом. Я відповідав за цей багаж, проте цигарки не були моїми. Це була моя помилка, але ми вирішили ситуацію, штраф було сплачено. Прошу не робити з цього велику проблему. На кордоні щоденно мають місце такі випадки, але мені здається, що цього разу мова йде про інше, — запевнив Юрій ЛЕВЧИК у телефонній розмові.

Однак, справа лише одним штрафом не звершилася й 4 червня Генеральний Інспекторат Прикордонної Поліції Бухареста застосував санкцію та заборонив Юрію ЛЕВЧИКУ в’їзд в Румунію на 5 років.

Звертаємо увагу, що румунська преса повідомляє ніби Юрій ЛЕВЧИК звернувся до Департаменту з питань політики щодо румунів зарубіжжя в якості керівника Центру збереження та відродження румунської традиційної культури з оскарженням рішення Генерального Інспекторату Прикордонної Поліції Бухареста й, як повідомляється, йому виплатять 40.000 нових румунських лей.

Георгій БОДНАРАШ

CitizenJournal.info ©

1