Куба першою у світі почала COVID-вакцинацію дітей від двох років, Чилі - від шести, а Туреччина - від дванадцяти

Куба першою у світі почала COVID-вакцинацію дітей від двох років, Чилі - від шести, а Туреччина - від дванадцяти

07.09.2021, 14:32

Куба стала першою країною в світі, яка розпочала COVID-вакцинацію дітей у віці від двох років.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє AFP.

Куба використовує вакцини місцевої розробки, не визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Завершивши клінічні випробування своїх вакцин Abdala і Soberana серед неповнолітніх, Куба в п'ятницю розпочала кампанію вакцинації серед дітей, яким виповнилося 12 років і старше. А в понеділок, 6 вересня, у країні стартувала вакцинація вікової групи від 2 до 11 років.

Острівна держава з населенням 11,2 мільйона осіб прагне вакцинувати всіх дітей, перш ніж знову відкривати школи, закриті з березня 2020 року. Новий навчальний рік на Кубі також розпочався в понеділок, але навчання проходить віддалено через телевізійні програми, оскільки в більшості кубинських будинків немає доступу до Інтернету.

Як зазначає видання, кілька інших країн світу вакцинують дітей у віці від 12 років, а деякі проводять випробування серед дітей молодшого віку. Такі країни, як Китай, Об'єднані Арабські Емірати і Венесуела, оголосили, що планують вакцинувати дітей молодшого віку, проте Куба фактично першою це зробила.

Чилійський регулятор у сфері охорони здоров'я в понеділок схвалив використання COVID-вакцини CoronaVac китайської компанії Sinovac для щеплення дітей від шести років, що дозволило охопити більше людей у межах кампанії швидкої вакцинації.

Про це повідомило американське інформагентство Reuters, передає Укрінформ.

«Це чудова новина для дітей шкільного віку, а також дітей, які не були включені до попередніх планів вакцинації»,- заявив у цьому зв’язку міністр охорони здоров'я Чилі Енріке Паріс.

Ця південноамериканська країна раніше схвалила застосування вакцини Pfizer Inc/BioNTech для дітей старше 12 років.

Нагадаємо: китайська вакцина CoronaVac, яка також активно застосовується в Україні, є основним препаратом кампанії вакцинації в Чилі. За останніми даними, понад 13 мільйонів з 19-ти мільйонів чилійців вже отримали по дві вакцини.

CoronaVac також має екстрений дозвіл на використання серед дітей в Індонезії й Китаї.

У Туреччині знизили віковий поріг для вакцинації - щеплення від коронавірусу зможуть отримати діти від 12 років за згодою батьків.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на TRT Haber.

«Система вакцинації відкрита для дітей від 12 років», - повідомили у міністерстві охорони здоров’я Туреччини.

Діти від 12 років можуть отримати щеплення за згоди батьків, які повинні записати дитину для отримання щеплення в загальнодержавній електронній системі вакцинації або телефоном.

Щеплення не є обов’язковим. Передусім вакцинацію радять робити тим дітям, які мають хронічні хвороби.

За минулу добу в Туреччині виявлено майже 19,4 нових випадків інфікування коронавірусом, 269 людей померли, 24,3 тисячі одужали. Станом на сьогодні в країні було зроблено майже 97,7 млн щеплень. Одну дозу вакцини отримали понад 49,8 млн, другу - більш як 38,5 млн, третю - майже 9,4 млн.

Основне фото: @BioCubaFarma

1